6 išmaniojo procesų automatizavimo pranašumai

Išmaniojo procesų automatizavimo (angl. robotic process automation; RPA) įdiegimas vidutinėje ar didelėje įmonėje bus naudingas tiek pačiai organizacijai, tiek jos darbuotojams bei klientams. Be to, vertinant pranašumus, reikėtų atsižvelgti ne tik į tiesioginę investicijų grąžą, bet ir į iš karto pinigais neišmatuojamą ilgalaikę naudą, pavyzdžiui, tai, kad rutininių darbų sumažėjimas padidins darbuotojų pasitenkinimą ir lojalumą įmonei.

Esminiai privalumai yra šie:

  1. Padidėja procesų greitis ir darbo efektyvumas. Diegiant skaitmeninius sprendimus iš esmės padidėja darbo tempas. Priklausomai nuo proceso sudėtingumo sutaupomas laikas gali skirtis, tačiau iliustracinis pavyzdys galėtų būti toks – tai, ką darbuotojai rankiniu būdu atlieka per savaitę, automatizavus procesus galima atlikti per vieną ar dvi valandas.
  2. Sumažėja išlaidos. Nors RPA įdiegimui iš pradžių reikia investicijų, ilgalaikis išlaidų sumažėjimas yra akivaizdus. Sumažėja reikalingų darbuotojų skaičius, padidėja darbo efektyvumas ir padaugėja laiko, reikalingo verslo plėtrai ir kitiems svarbiems sprendimams.
  3. Labiau atsižvelgiama į atitikties reikalavimus. Kadangi RPA veikia pagal griežtai apibrėžtas sąlygas ir nuo jų nenukrypsta, robotams laikytis nustatytų atitikties standartų pavyksta daug tiksliau nei žmonėms. Tai iš esmės palengvina ir vidinių patikrų bei auditų vykdymą.
  4. Išauga paslaugų kokybė. Tai ypač pajus įmonės klientai, nes RPA sprendimai sumažins klaidų skaičių ir padidins aptarnavimo greitį. Kliento pasitenkinimas gauta paslauga yra labai svarbus sprendžiant pasinaudoti paslauga dar kartą arba rekomenduoti ją kitiems.
  5. Dinamiškiau prisitaikoma prie pokyčių. Jei verslo procesuose reikia pokyčių, RPA pritaikymas pareikalaus daug mažiau laiko nei darbuotojų mokymas. Tai ypač aktualu įmonėms, kurių veikla susijusi su sezoniškumu ar smarkiu darbo padidėjimu tam tikrais laikotarpiais. RPA tokiu atveju gali padėti išspręsti naujų darbuotojų poreikio klausimą.
  6. Įmonės veikla tampa skaidresnė. RPA ataskaitos įvairiais pjūviais apie atliktus automatizavimo procesus padės kur kas geriau valdyti įmonę; duomenų analizė leis įvertinti klientų elgesį ir sumodeliuoti patobulinimus, reikalingus tolesnei įmonės plėtrai.

Mes – Digital Mind, padedame didelėms ir vidutinėms organizacijoms įgyvendinti tvarią verslo praktiką, skaitmeninant jų esminius procesus. Mūsų procesų skaitmeninimo sprendimai palaiko aplinkos – socialinio – valdymo strategijas ir leidžia įvairių pramonės šakų klientams sutelkti dėmesį į tvarų finansinį augimą, darbuotojų gerovę ir teigiamą poveikį visuomenei.