Lietuvos

Robotinių Procesų Automatizavimas (RPA)

Robotinių procesų automatizavimas (angliškai – Robotics Process Automation arba RPA) yra procesų automatizavimo kryptis, kurioje robotinė programinė įranga yra apmokoma ir toliau vykdo veiksmus, kuriuos anksčiau IT sistemose atlikdavo žmonės. RPA robotams galima patikėti pasikartojančius veiksmus, kuriems nereikalinga intuicija, empatija, emocijos ir kiti, tik žmonėms būdingi gebėjimai. Robotai padeda žmonėms ir atlieka darbą vietoje jų, atlaisvindami laiką didesnės pridėtinės vertės veiklai.

Kur RPA robotai gali padėti?

Dažniausiai RPA robotus galima naudoti tokiems darbams:
  • Duomenų įvedimas – RPA robotas gauna elektroninius duomenis ir įveda juos į kitą sistemą. Tinkamiausias taikymas situacijose, kai integracija yra brangi arba pernelyg sudėtinga. Tipiški pavyzdžiai – įvesti automobilių ridos rodiklius į buhalterijos sistemą, įvesti atsiskaitymo informaciją, įvesti klientų duomenis ir t.t. Profesionaliose RPA platformose yra prieinamas ir optinis simbolių atpažinimas (Optical Character Recognition arba OCR) duomenų gavimui iš nuskenuotų dokumentų, tai leidžia išplėsti automatizuojamų procesų spektrą.
  • Duomenų tikrinimas ir patvirtinimas – RPA robotas atlieka duomenų patikrinimą kituose informacijos šaltiniuose, kad įsitikintų, jog jie yra teisingi ir tinkami. RPA robotuose galima įdiegti įvairias duomenų užklausimo funkcijas. Tipiški pavyzdžiai yra klientų ir bendradarbiavimo partnerių registravimo duomenų ir status patikrinimas įvairiuose registruose ir t.t.
  • Darbams, kurie ribojami laiku - darbai, kurių negalima atlikti, kol nebus įvykdytos tam tikros aplinkybės, pavyzdžiui, tam tikra data, susijusios užduotys ir pan. Tipiškas pavyzdys yra su mėnesio užbaigimu susijusių priemonių vykdymas.
  • Sistemų integravimui - procesuose, kuriuose žmonės dirba įvairiose sistemose, o sistemų integracija nevyksta dėl įvairių priežasčių. Tipinės priežastys yra integracijos išlaidos, jų trukmė ir išteklių prieinamumas.
RPA naudojimas kiekvienoje organizacijoje gali būti labai platus ir skirtingas. Susisiekite su mumis ir sužinokite, kaip RPA gali padėti jūsų organizacijai! RPA pavyzdžiai

Pieteikt konsultāciju